News

Annual Report Finds Harvard Kennedy School Faculty Remains Largely White, Male

News

Harvard Square Celebrates Oktoberfest

News

Harvard Corporation Members Donated Big to Democrats in 2020 Elections

News

City Council Candidates Propose Strategies for Supporting Low-Income Residents at Virtual Forum

News

FAS Dean Gay Hopes to Update Affiliates on Ethnic Studies Search by Semester’s End

Class Track Games.

NO WRITER ATTRIBUTED

The class track games for the Wells cup will be held on Holmes Field tomorrow afternoon at 2.30 o'clock. The entries with the drawings for heats and positions follow:

120 Yards Hurdles.

First heat-J. W. Hallowell 1901, J. T. Harrington '99, G. G. Hubbard 1900.

Second heat-S. P. Goddard 1900, T. H. Parsons '99, H. H. Fox 1900, C. H. Whitney 1901.

Third heat-R. McKittrick '99, R. R. Rumery '99, R. A. Ferguson 1900, A. Pope 1901.

100 Yards Dash.

First heat-L. W. Redpath '98, D. G. Harris 1900, A. L. Nickerson 1901, G. D. Dutton '99, E. J. Sanderson 1900.

Second heat-A. W. Robinson 1901, F. H. Bigelow '98, T. R. Bateman 1900, L. S. Antisdel 1900, M. L. Bernstein 1901.

Third heat-J. T. Roche, Jr., '99, A. A. Boyden '98, E. H. Smith 1900, C. D. Daly 1901, J. H. Holmes 1900.

One Mile Walk.

G. O. Thatcher 1901 will walk a trial.

440 Yards Dash.

S. H. Bush 1901, H. H. Fish '99, C. H. Williams '98, A. L. Dean 1900, T. E. Burke 1901, M. D. Whitman '99, C. D. Draper 1900, E. D. Fullerton '98, C. D. Daly 1901, F. N. Reed 1900, J. R. Crocker '98, P. L. Fish 1901, or M. L. Bernstein 1901, W. F. Porter 1900.

One Mile Run.

R. A. Garrison 1900, E. W. Remick '98, O. W. Richardson '99, H. B. Clark 1901, S. F. Rockwell 1900, R. R. Rumery '99, E. W. Mills 1901, L. S. Jackson 1901.

220 Yards Hurdles.

The first three men in the first heat and the first two in the second will run in the final.

First heat-S P. Goddard 1900, J. B. Rorer '99, N. B. Adsit 1900, A. Pope 1901, F. N. Reed 1900.

Second heat-L. Warren 1900 or G. G. Hubbard 1900, J. W. Hallowell 1901, J. T. Harrington '99, C. D. Daly 1901.

220 Yards Dash.

First heat-F. H. Bigelow '98, J. H. Holmes 1900, G. D. Dutton '99, W. G. Clerk 1901, M. L. Bernstein 1901, D. G. Harris 1900.

Second heat-L. W. Redpath '98, E. J. Sanderson 1900, H. H. Fish '99, T. E. Burke 1901, L. S. Antisdel 1900, C. D. Daly 1901.

880 Yards Dash.

E. D. Fullerton '98, W. A. Applegate 1901, A. B. Ruhl '99, C. D. Draper 1900, E. A. Starbuck '98, T. E. Burke 1901, E. F. Alexander '99, L. C. Ledyard, Jr., 1900, C. J. Swan 1901, H. B. Smith 1900, E. Ingraham 1900, H. B. Smith 1900, E. Ingraham 1900, H. C. Laverack 1901, W. F. Porter 1900.

Shot Put.

W. D. Hennen, W. A. Boal 1900, R. Garland '99, S. G. Ellis 1901, J. D. Barney 1900, R. A. Leeson '99, A. L. Nicherson 1901, R. A. Lesson '99, A. L. Nicherson 1901, R. C. Heath 1900, P. M. Jaffray '99, H. H. Fox 1900, W. P. Burden '99, M. Donald '99.

Pole Vault.

R. R. Rumery '99, R. A. Garrison 1900, A. P. Young 1901, A. B. Emmons, 2d, '98, E. D. Brooks '99, G. G. Hubbard 1900, H. W. Keene 1901, W. G. Burton '99, R. S. Hardy 1901.

Running High Jump.

J. W. Edson '98, F. H. F. Holt '99, S. G. Ellis 1901, R. A. Ferguson 1900, J. D. Dole '99, C. M. Rotch 1901, W. Phillips 1900, W. C. Burton '99, C. H. Whitney 1901, W. G. Morse '99, A. N. Rice 1900.

Hammer Throw.

W. D. Hennen, G. McC. Sargent '99, J. N. Trainer 1900, S. G. Ellis 1901, H. H. Fox 1900, W. A. Soal 1900, A. Fuller 1900.

Running Broad Jump.

L. O. Gifford '99, V. H. Smith '98, C. H. Whitney 1901, E. D. Gould 1900, C. S. Tilden '98, C. S. Edgell '99, G. G. Hubbard 1900, A. L. Nickerson 1901, J. T. Harrington '99, J. G. Clarke '98, A. G. Mason 1900, M. L. Bernstein 1901, J. W. Edson '98, R. Garland '99, A. P. Young 1901, W. C. Burton '99, J. F. Sanborn '99.

Want to keep up with breaking news? Subscribe to our email newsletter.

Tags